V pondělí 4. prosince se v Pardubicích sešlo vedení české ploché dráhy, aby společně s pořadateli ledařských závodů a jezdci této „ohřebované“ disciplíny ploché dráhy, aby zkompletovalo kalendář závodů pro nadcházející sezónu.
Náš klub vyrukoval v přihlášce se dvěma závody. Na leden jsme chtěli uspořádat závod jednotlivců republikového mistrovství a na únor jsme chtěli na Větřkovickou přehradu připravit družstva.
Pořadatelů však je v České republice pro tuto disciplínu mnoho a tak nám byl přiklepnut jen jeden termín.
Závod bude stejně jako letos Mezinárodní Mistrovství České republiky jednotlivců na ledové ploché dráze a uskuteční se v neděli 21. ledna 2018 od 13 hodin.
Jak je však u ledové ploché dráhy známo, vše může být nakonec úplně jinak. Matka příroda je ta co rozhodne vždy o konečné podobě kalendáře. Ten se bude operativně měnit vzhledem ke klimatickým podmínkám. Není tedy vyloučeno, že se nám nakonec podaří uspořádat závody dva.
Kompletní kalendář Mistrovství České republiky na ledě 2018:
Jednotlivci: | |
7. 1. 2018 | Nepomuk |
20. 1. 2018 | Opatovice |
21. 1. 2018 | Kopřivnice |
28. 1. 2018 | Holice v Čechách |
Družstva: | |
6. 1. 2018 | Růžená |
27. 1. 2018 | Račice |
3. 2. 2018 | Mělice |
4. 2. 2018 | Hamr na Jezeře / Chrástná |